ترفندهای آشپزی

پخش مواد غذایی عمده

دانستنی های پرکاربرد درباره آشپزی و وسایل آشپزخانه

هنر آشپزی یک هنر بسیار جذاب ، زیبا و دوست داشتنی است که علاقمندان خود را بین خانم ها و آقایان می طلبد. از آن جایی که آشپزی کاری سخت و دارای مراحل متفاوتی است و گاهی اوقات باید وقت زیادی بابت بعضی از مراحل آماده سازی غذا و یا طبخ گذاشته شود دانستن برخی از نکات می تواند کمک شایانی به شما کند . در این مقاله به برخی از ریزه کاری ها اشاره می کنیم . با ما همراه باشید . . . .

1- پوست کندن سیر جز کارهایی است که علاوه بر اینکه وقت زیادی از شما می گیرد به خاطر خاصیت تند بودن آن باعث ساییده شدن پوست انگشتان شما می شود . شما برای راحت تر انجام دادن این کار ، می توانید بوته سیر را به مدت 20 ثانیه داخل مایکروفر با دمای بالا بگذارید . به محض بیرون آوردن سیر ، می توانید پوست آن را بدون دردسر جدا کنید .

2- سیب را داخل کیسه ی در باز یا کنار میوه های نرسیده قرار دهید . سیب از خود گازی متصاعد می کند که باعث رسیدن سایر میوه ها می شود .

3- برای آنکه از سیاه شدن موزها جلوگیری کنید روی ساقه ی موز را با فویل بپوشانید ، سپس درون یخچال بگذارید . این کار حداقل 3 تا 5 روز موزها را بیشتر تازه و سالم نگه می دارد.

و نکته ی دیگر آنکه به جای کندن پوست موز از ساقه به سمت پایین، سعی کنید آن را از انتهای دیگر جدا کنید. این کار تضمین می کند که کم تر از رشته های فیبری به پوست موز بچسبند.

4- اگر ضمن آبکشی برنج متوجه شدید برنج بیشتر از زمان لازم جوش خورده برای جلوگیری از وا رفتن آن 2-3 قاشق آبلیمو به آب آن اضافه کنید .

5- برای شستن قارچ هیچوقت آن را در آب خیس نکنید از یک برس نرم برای تمیز کردن روی آن استفاده کنید سپس یک آبکشی ساده کنید .

6- اگر در یک غذا بیش از حد فلفل زده اید و غذای شما خیلی تند شده است می توانید قبل از برداشتن غذا از روی حرارت ، آب یک عدد لیموی ترش را بگیرید ،به غذا اضافه کنید و خوب هم بزنید .

7- برای درست کردن یک سوپ سبزیجات با طعم عالی و دل چسب ، قبل از اضافه کردن هر نوع مایعی به سوپ ، پیاز ، هویج ، گوجه فرنگی و فلفل را با کره تفت دهید . این کار طعم سوپ را فوق العاده می کند .

دیدگاهتان را بنویسید

دلیل بازگشت وجه

منوی اصلی